تبلیغات شما اینجا افزایش فالوور
بستن تبلیغات [X]
بهترین راه برای سازماندهی یخچال

روش سازماندهی یخچال در آشپزخانه های حرفه ای

به هنگام سازماندهی یخچال، ما آشپزخانه های رستوران های حرفه ای را به عنوان مدل انتخاب می کنیم چرا که آنها یخچال و فریزر خود را با توجه به ایمنی مواد غذایی سازماندهی می کنند.

این روش سازماندهی بر اساس درجه حرارتی است که مواد غذایی در آن پخته خواهند شد. مواد غذایی که بدون طبخ قابل خوردن هستند (مانند غذاهای آماده و باقی مانده غذاها) در بخش های بالایی قرار می گیرند.

سپس هر ماده غذایی دیگر بر اساس درجه حرارت موردنیاز برای طبخ در بخش های پایین تر قرار می گیرد، به این ترتیب که مواد غذایی که به بالاترین درجه حرارت برای طبخ نیاز دارند (مانند مرغ) در پایین ترین بخش قرار داده می شوند.

اگر به این صورت یخچال و فریزر خود را سازماندهی کنید، با مسمومیت و آلودگی مواد غذای مواجه نخواهید شد، چرا که مواد غذایی آلوده شده باید در درجه حرارت بیشتری در مقایسه با مواد غذایی قرار گرفته در قفسه های بالایی آن طبخ شود.

استراتژی

پس چگونه می توانیم روش سازماندهی آنها را مورد استفاده قرار دهیم؟ در این استراتژی از همان اصول سازماندهی حرفه ای استفاده شده است که به تنظیمات یخچال و فریزر خانگی تعمیم داده شده است.

1. قفسه های بالایی: باقی مانده غذاها، نوشیدنی ها و غذاهای آماده (مثل ماست، پنیر و گوشت پخته شده).

2. قفسه های پایینی: مواد خام برای غذاهای پخته شده.

3. درب: درب یخچال و فریزر گرمترین بخش یخچال است، بنابراین فقط چاشنی ها باید در آنجا قرار بگیرند. تخم مرغ یا شیر را در داخل درب قرار ندهید، زیرا آنها باید در بخش های سردتر یخچال قرار داده شوند.

برخی از راه حل ها

· اگر شما دو کشو دارید، یکی از آنها را به طور انحصاری برای سبزیجات و دیگری را برای گوشت خام به صورت انبوه مورد استفاده قرار دهید.

· اگر یک کشو بالای کشوی دیگر باشد، از کشوی پایینی برای گوشت استفاده کنید. اگر آنها در کنار یکدیگر باشند، می توانید از آنها به صورت دلخواه استفاده کنید. کشویی که برای گوشت استفاده می کنید را به صورت مداوم تمیز کنید.

برای نمایندگی یخچال ویرپول می توانید با نمایندگی ویرپول تماس بگیرید تا مشکل یخچال شما به بهترین نحو برطرف شود.

ادامه مقاله در منبع : بهترین راه برای سازماندهی یخچال


ن : محیا یوسفی
ت : پنجشنبه 3 خرداد 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)